Könyvajánló: Reklámszociológia

Reklámszociológia könyv

Könyv a Reklámszociológiáról

Vajon reklámkerülő vagy reklámkereső vagyok-e? A Virányi Péter által szerkesztett Reklámszociológia c. könyvet olvasom (Gondolat Kiadó Budapest, 2010), meg-megállva, nyikorgó gondolatokkal lépdelve olykor – mert gondolkozásra késztet. Vagyis nem krimi ez, amit nem lehet letenni, hanem mondjuk esszé gyűjtemény, szöveggyűjtemény esetleg “tankönyv” talán – ahogy akarom.
Természetesen tele van internetes hivatkozással, online marketing ismerettel, hiszen ez itt már a huszonegyedik század.

A hagyományos médiából az Internet világába

Adatok sűrű erdeje a magyar reklámvilág valóságából. Az írott-nyomtatott és az elektronikus tömegmédia és az internet világából. Adatok arról, miért menekül a tőke a hagyományos médiából az internet világa felé.
És egy kis jövő is van már a könyvben:

“A fogyasztó maga keresi meg az új interaktív szupermédiákban azt a rekláminformációt, amelyre szüksége van.”

Online marketing, keresőoptimalizálás, SEO

Ha a fogyasztó maga keresné meg a számára szükséges rekláminformációt, akkor viszont ehhez kell alkalmazkodnia az online marketingnek és annak fegyvereinek, köztük a keresőoptimalizálásnak, a SEO-nak is.

Megváltoznak a szereplők

Nem is olyan régen arról meditáltam a Jóljárok Magazin komplex blogjában, hogy a hirdető is megváltozott, a hagyományos szerepű szereplők helyét az egototális marketinggel átitatott eladók veszik át. Akik majd az interneten – a szupermédiában – kínálják azt a rekláminformációt, amiről a Reklámszociológia c. könyvben olvashatunk!

Mi a reklámszociológia?

A reklámszociológia az a tudományág, amely a reklámokat és a reklámipar társadalmi, kulturális és társadalmi hatását vizsgálja. Ennek a kutatásnak a reklámok szerepére, hatékonyságára és hatásterületére van rálátása, valamint elemzi, milyen módon befolyásolják a társadalmat, a fogyasztókat és a kultúrát. A reklámszociológia segít megérteni, hogyan formálják a reklámok a társadalmi normákat, értékeket, fogyasztói magatartást és a médiafogyasztást.
A társadalom, kultúra és időszak szerint eltérő reklámok és azok hatásai különösen érdekesek és fontosak a kutatás szempontjából.

***

Az egototális marketing koncepciója:

> Blog és online marketing: az egototális marketing koncepciója

> Keresőmarketing

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük