Szentlőrinci lobbi parti, tizedszer a vezetőkkel

Szentlőrinc

Szentlőrinci lobbi parti | A tizedikre sár, szél, eső volt jellemző - Jóljárok MagazinEső, szél, sár, hideg fuvallatok nehezítették ma a lobbisták dolgát a baranyai Szentlőrincen. A hagyomány immár tizedszer ültette autóba a lobbizni akarókat, hogy megegyék a maguk főzte étkeket, és előtte-utána a kóstolás mámorában beszélgessenek is politikusokkal, önkormányzati tisztviselőkkel, egyházi személyiségekkel, termelő cégek vezetőivel…

Gondoskodtam a személyvédelmemről

Az eső még hagyján, de a szél iprkodásra bírta a sátrak alatt beszélgetőket.
Jómagam a Takada vagyon- és személyvédelmi Kft. sátrában leltem menedékre és ízletes marhapörköltre, gombával bolondítva kicsit – de a forralt borból nem ihattam vendéglátóim egészségére.
Ám hiába a személyőri sátor, a szél befútta az eső permetét, de azért néhány látogatót is.
Az EKF sátrából is jöttek, de én nem lobbiztam velük, mert a marhapörkölttel voltam elfoglalva.
Később az Alexandra sátra alatt is megpihentem – csinosak voltak a fázós, átázott marketinges lányok. Egy politikus ismerősömmel is találkoztam, maradjon titok az a pár mondat, amellyel vélhetően nem iratkoztam fel a kitűnően lobbizók mai napi táborába.

De reméljük, másoknak jobban ment, és jó ügyekben kijárták ami kijárható. Hiszen a lobbi parti célja valóban ez: az ismerkedés, a kapcsolatépítés lehetősége a jó ügyek érdekében.
A szervezőkön aligha múlt, s ha nem, legfeljebb a szél, az eső tehetnek róla…

***

Tavaly:
Társadalmi kapcsolatok – Szentlőrinci Lobbi Parti

Tavalyelőtt:
Szentlőrinci Lobbi-Parti avagy debütált a blogger-lobbi

De mi is az a lobbizás?

A lobbizás a politikai vagy gazdasági érdekek képviseletének tevékenysége. A lobbisták olyan személyek vagy csoportok, akik azért dolgoznak, hogy befolyásolják a döntéshozókat, például politikusokat vagy üzleti vezetőket, és segítsék az általuk képviselt érdekeket. A lobbizás során a lobbisták általában információval, érvekkel és kapcsolatépítéssel próbálnak befolyásolni.

A lobbizás lehet törvényi vagy szabályozási változtatások támogatása vagy ellenzése, vagy bizonyos gazdasági projektek vagy üzleti ügyek előmozdítása. A lobbisták között lehetnek cégek, iparági szervezetek, szakszervezetek, civil szervezetek vagy egyéni személyek, akik valamilyen érdeket képviselnek.

A lobbizás egyes esetekben legitim és fontos része a demokratikus folyamatnak, mivel lehetővé teszi a különböző érdekek széles körű képviseletét és az informált döntéshozatalt. Azonban néha a lobbizás kapcsolatban lehet a korrupcióval vagy más etikai aggályokkal, például amikor az érdekelt felek túlzott befolyást gyakorolnak a döntéshozókra vagy a közügyekre.

Fontos, hogy a lobbizás átlátható és etikus módon történjen, és hogy a döntéshozók figyelembe vegyék a különböző érdekek széles skáláját, miközben a közérdeket szem előtt tartják. Sok országban vannak jogszabályok és szabályozások a lobbizásra vonatkozóan, amelyek célja a lobbizás átláthatóságának és integritásának biztosítása.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük