Eltömődött ereszcsatorna, őszi veszély

ereszcsatorna

Odafigyeléssel előzzük meg az ereszcsatorna dugulást!

Hogyan idézhetünk elő őszi vízesést?
Nagy őszi zápor csap le a hegy mögül, ömlik az eső. Nem kell több néhány percnél, az ereszcsatorna falán túlfolyó, vízesésszerű áradat kezdi verni a falat és a fal tövét.
A ház tulajdonosa pedig tépni kezdi a haját… és hamarosan megbánja, hogy azt a betonjárdát, ott a fal tövében nem építette meg a fal felhúzása után.

Miért nem folyik le normálisan a víz, ennyi azért nem folyik le a cserepekről? – mormolja magában, és valahogy nem tudja élvezni a hirtelen támadt látványosságot. Viszont az eső távoztával felmerül a kérdés: vajon kiszárad magától a fal? Vajon nem dobja le a vakolatot? És vajon az alap alá is befolyt?

De miért történik ez az ereszcsatornánkkal?

Miért születik krimi veszélyes ereszcsatorna címmel? A magyarázat roppant egyszerű. Történetünk főhőse elmulasztotta a nyár végén kitakarítani a csatornában felhalmozódó törmeléket. A fal mellett álló fákról és égi áldásként mindenünnen sok minden gyűlik, gyűlhet össze a bádogcsövekben.

  • A tetőre telepedett moha.
  • A szelek által akár a Szaharából idáig hordott por.
  • A fákról hulló virágszirmok, ágak, levelek.

Összességében ez a felsorolás nem tűnik túl ijesztőnek, és nem is jelent nagy gondot a hibalehetőségek elhárítása. Ha a tető közvetlen közelében nem áll fa, évente egyszer elég ellenőrizni az esőelvezető állapotát és megtisztítani a járatokat. Egy-egy virágzó, majd termést hozó gyümölcsfa már nagyobb odafigyelést igényel, hiszen mind a virágzás, mind a gyümölcshullás idején potyoghat annyi elzáródást okozó anyag a csatornába, ami a bevezetőben leírt kellemetlenséghez vezet. Nem beszélve a gyönyörű őszi levelekről.

Lépjünk a megelőzés mezejére!

A megelőzés érdekében érdemes akár néhány havonta odatámasztanunk a létrát a tető széléhez, hogy megtehessük a szükséges intézkedéseket. Kézzel, kislapáttal jól megoldható a feladat, hiszen általában a – rendszeresen eltávolított – törmelék nem áll össze nagy csomókba. Viszont ha elhanyagoltuk a tisztítást, akár több órányi feladatot is összehalmozhatunk magunknak.

Viszonylag kevés gépi segítségre számíthatunk, mert egyedül a porszívóhoz hasonlító ereszcsatorna-tisztító eszközök állnak rendelkezésünkre aránylag szolid áron. A komolyabb gépek pedig olyan költségesek, hogy az embernek inkább kedve támad odafigyelni a csatornák tisztaságára.

A nagy dugulás szakemberért kiált

A Világi Duguláselhárítás rutinos munkatársai vészhelyzetek alkamával, az igazán nagy ereszeltömődések esetében is segítenek. A házilag el nem távolítható dugulás megszüntetésére hívjon bennünket, ha Ön…

  • Budapest
  • Érd
  • Győr
  • Székesfehérvár
  • Tatabánya
  • Dunaújváros

lakója, vagy a felsorolt városok környezetében lévő településeken él.


És a mélyben is húzódik csatorna:
5 ok, miért bízza a csatornatisztítást szakemberre

“Eltömődött ereszcsatorna, őszi veszély” bejegyzéshez 4 hozzászólás

  1. Nekem a házam északi oldálán van egy fenyőfa, ami a szomszédtól lóg átt. Minden nagy szél után csatornát kell tisztítanom a lehullott tüskék miatt.
    Ha eldugul az ereszem a ház falán folyik le az esővíz és nem telik meg a ciszternám! A ciszterna pedig nagy segítség lehet a nyári szárazság közepette!

  2. Kedves Sándor!
    Érdemes volna a szomszédot rábírni a gallyazásra! Ugyanis a fenyő gyantája szépen összeragaszt mindenféle szemetet a csatornában – ,mint ahogy azt tapasztalhatod is.
    Persze az erre történő odafigyelés másoknak is hasznára válhat!
    Köszönöm hozzászólásod!

  3. Kedves László!

    Valóban jó lenne rábírni a szomszésdot, hogy vágja le fájának átlógó ágait.
    Jó lenne rábeszélni a házunk elött parkoló autósokat, hogy a szemeteiket, cigaretta csikkjeiket ne dobálják el a házunk elött.
    Jó lenne rábeszélni az önkormányzatot, hogy tisztességesen aszfaltozza le az utcánkat.
    Jó lenne rábeszélni a szerelőt ha már megigérte, hogy jön akkor jöjjön is.

    Jobb országban élnénk, ha nemcsak magunkra figyelnénk, hanem egymásra is. (Remélem a Kedves Vezető nem fog megharagudni!)

    Közben azt veszem észre eléggé elkanyarodtam az eltömődött ereszcsatorna problematikájától!

    Barátsággal
    Sándor

  4. A dugulás a csatornában ezernyi bajt okozhat. Láttunk mi már civil csatornatisztító embert lábtöréssel kórházban. Megfelelő eszközök nélkül nehéz megbirkózni a hulladék cementjével.
    Sokszor az a szerencsésebb, ha duguláselhárító vállalkozásra bízzuk a dugulások megszüntetését.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.