Február, a farsang és az influenza hónapja

Nátha, a farsangtól hátha elmúlik

Ha február, akkor bál, farsang!
Ha február, akkor kaparó torok, kínzó köhögés, duguló orr.
Igen, menetrend szerint megérkezett – sajnos nemcsak a báli szezon, de a nátha, influenza, megfázás is egyre többünket dönt ágynak.
A hurutos megbetegedések velejáróiról már igen sok információnk van, azt viszont kevesen tudják, hogy az ilyenkor megjelenő kellemetlen tüneteket; a rossz közérzetet, hidegrázást, izom- ill. ízületi fájdalmakat, köhögést, hurutot meglepő módon nem a betegséget okozó vírus vagy baktérium idézi elő, hanem az ellene védekező immunrendszerünk.

Amikor vírusfertőzést kapunk, a kórokozó roppant gyorsan kezd szaporodni, mert mint tudjuk, a testünkbe kerülő vírusok a sejtjeinket használják önmaguk megtöbbszörözésére. Ilyenkor immunrendszerünk érzékeli a vírustámadást, működésbe lépteti a védekező mechanizmust, ami azt jelenti, hogy szervezetünk nagy mennyiségben elkezd fehérjéket termelni, amelyek azonnal nekilátnak pusztítani a bekerült kórokozókat, miközben működésbe hoznak más, a védekezésért felelős sejteket is. Az egyik pillanatról a másikra, rohamszerűen megnövekedett sejtmennyiség szó szerint ledönti a pácienst a lábáról; a sejtek tömeges aktív állapotba kerülése okozza a fájdalmakat, a nyálkahártyák gyulladását, a fokozott mennyiségű légúti váladék az oka nagyrészt a köhögésnek is.

Hagyjunk időt a pihenésre!
Éppen ezért elsődleges fontosságú, hogy pihenjünk, adjunk időt magunknak, engedjük meg szervezetünknek, hogy csak ezzel a háborúval foglalkozzon. Fogyasszunk minél több folyadékot, és ha a betegség első jeleinél időben kezeljük a tüneteket, elkerülhető a felülfertőződés, a szövődmények kialakulása.

Hogyan védekezzünk?
Egyszerű, és az antibiotikumnál jóval olcsóbb, mellékhatásmentes eszközeink vannak, amelyekkel segíthetjük immunrendszerünk munkáját. A himalája sóorrspray cseppfolyóssá teszik az orrváladékot, anélkül, hogy kiszárítaná a nyálkahártyát, természetes módon csökkenti a nyálkahártya duzzanatát, miközben fertőtleníti a légutakat.
Az antiszeptikus és gyulladáscsökkentő hatású EPID® propoliszos torok- és szájüregspray a torok és a szájüreg irritációi esetén alkalmazható sikerrel. A torokba vagy szájüregbe permetezve létrehoz egy hidratáló és lágy védőréteget, amely a szájnyálkahártyán és garaton megtapadva, megnyugtatja az irritált felületet és védi azt a külső hatások ellen.

Megelőzés, regenerálódás sóterápiával!
Miután lement a lázunk, és úgy érezzük, el tudunk sétálni a lakóhelyünkhöz legközelebb eső sóbarlangba; tegyük meg, adjunk magunknak plusz három napot a regenerálódásra, testi-lelki feltöltődésre. Itt mélyeket lélegezve tökéletesen kitisztítjuk légutainkat, miközben elfáradt idegrendszerünk is meghálálja a törődést; így újult erővel vághatunk neki a munkás hétköznapoknak.

Szerző: Králl Gábor ügyvezető
Tátra Sóbarlang, Budapest XIII. ker.

További információk egészségünkről és sóterápiákról:
> Sóterápiával kezelhető betegségek

***

A Tátra Sóbarlangról másutt:

> Sóbarlang: a tüdő szellőztetése

> A régi ügyfél vallatása

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.