Hamis webáruházat fogtak

webshop árusítás

Webáruház függők lettünk

Magyarország már mintegy tizenötezer szabályosan működő webáruházzal büszkélkedhet sokmilliárdos bevétel, és nagy forgalom mellett.
A szabálytalan vagy álwebáruházak számát nem ismerjük, de azt biztosan állíthatjuk, hogy a számuk máris eggyel kevesebb!

Az MTI hírközlése szerint egy borsodi kistelepülésen élő férfi 2020 óta működtetett egy olyan weboldalt, amire a közösségi oldalakon elhelyezett hirdetései után jutottak a vásárlók. Elsősorban fényképek és rövid videók megosztásával intézte a marketingjét, népszerű lábbelik, ruházati termékek, kiegészítők eladására irányuló hirdetéseket adott fel.

Áru nélküli kereskedést nyitott

Persze árubeszerzéssel, raktározással, alkalmazottak felvételével – sőt saját munkaerejének felhasználásával nem bajlódott. Vagyis a meghirdetett a termékek valójában nem álltak rendelkezésére.

A férfit egyetlen cél vezérelt, a becsapott jónép előre történő befizetéseit ellenszolgáltatás nélkül bezsebelje. Ennek érdekében több olyan profilt hozott létre, amivel azt a látszatot keltette, hogy a megrendelések teljesítése egy, a közhiteles cégnyilvántartásba hivatalosan bejegyzett cég által működtetett webáruházon keresztül történik.

A hirdetésekben szereplő linkre kattintva a megrendelők egy szabályosan működő webáruház látszatát keltő oldalra jutottak, ahol lehetőség volt a termékek típus, márka, méret szerinti kiválasztására. A férfinek azonban internetes kereskedelemre nem volt engedélye, az eladásra kínált termékeket pedig olyan kedvező áron, illetve vonzó akciókkal kínálta a kereskedelmi forgalomban lévő árakhoz képest, hogy arra minél több megrendelő jelentkezzen, ezáltal minél több bevételhez jusson.

Figyeljünk az előre utalásoknál!

A megtévesztett vásárlóktól a férfi a megrendelések visszaigazolását követően minden esetben a saját bankszámlájára kérte előre utalni a termékek vételárát.
Az ügyeskedő álkereskedőnk másfél millió forintra tett így szert és annak rendje-módja szerint azt magára költötte.
Az ügyészség 185 rendbeli csalás bűntette miatt emelt vádat a férfi ellen, aki a bűncselekményeket beismerte. A vádiratban felfüggesztett börtönbüntetés kiszabását indítványozta a zalaegerszegi ügyészség.

Az ügy egyik tanulsága, hogy a jó marketing, a kitűnő reklám, a SEO, a PPC hirdetések bizony sokat jelentenek a vásárlók megynyerése ügyében. Ehhez adunk is ragyogó tippet hozzáértő helyre, de csakis szabályosan működő webáruházak, webshopok számára: Webshop SEO, webáruház keresőoptimalizálás

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.