Héder Sándor coach írása
Támogató mentor!
Nagy Sándornak Arisztotelész, Bill Gatesnek Warren Buffett volt a mentora, akik nagyban hozzájárultak sikereikhez. Marshall Goldsmith szerint „A kiváló vezetővé válás egyetlen rövidítése az, ha mentorod van!” Érdemes mentort keresni, választani!
Miért érdemes a mai világban mentort választani?
Meg fogom válaszolni a kérdést, előtte azonban hadd említsek meg egy tanulástechnikai alapvetést.
Tanulni a legtöbbet a saját tapasztalatainkból tudunk!
Ha a kisgyerek hozzáér a tűzhelyhez, egy életre megtanulja, hogy többet ne nyúljon oda. Ha vezetőként hibáztunk egy tárgyaláson, vagy valamelyik prezentációnk során, esetleg egy új munkatárs kiválasztásában, akkor beismerjük, hogy hibáztunk, és tanulunk belőle. Minden hibázás után egyre jobbak, egyre bölcsebbek leszünk!
Az életünknek azonban vannak olyan területei, ahol, ha rájövünk, hogy hibáztunk, a tanulságokat le tudjuk vonni, de a tanultakat már nem tudjuk kamatoztatni. Mondok példákat:
- Ha 65 éves korban derül ki, hogy rossz emberekre bíztuk a megtakarításainkat, már nem tudjuk kamatoztatni a tapasztalatainkat, mert nincs újabb 40 évünk, hogy megtakarítsunk!
- Ha nem tudtuk kiélvezni a gyermekeinkkel való együttlétet, mert hajtottuk a pénzt, hiába határoznánk el, hogy legközelebb, majd több időt fordítunk a gyermekeinkre, mert nincs legközelebb. A gyermekeink nem lesznek újból édes-aranyos odabújós kisbabák.
- Ha vállalkozóként nyugdíjbavonulás előtt egy héttel kezdünk el foglalkozni az utódlással, már késésben vagyunk, mert nem lesznek éveink, hogy kiválasszuk, teszteljük, betanítsuk az utódunkat.
Sajnos életünk legfontosabb döntései pont ilyenek. A tanulság megvan, de mi már nem tudjuk kamatoztatni. Ezért érdemes mentort választani! Az idősebb generációk tapasztalatainak felhasználásával értelmetlen bolyongásokkal töltött éveket tudunk megtakarítani.
Éveket vesztettem az életemből, mert nem volt mentorom
Én például éveket, hanem egy évtizedet vesztegettem el az életemből, mert nem volt mentorom, egyáltalán nem is tudtam, mi az. Döntéseimet a saját kútfejemre, saját tapasztalataimra, megérzéseimre, vágyaimra hagyatkozva hoztam és nem nekem való iskolákat, szakmát, és pályakezdőként rossz céget, rossz vezetőt választottam magamnak. Tanultam belőle, de sokkal jobban tudtam volna szolgálni a családomat, környezetemet, ha előbb találom meg a mostani hivatásomat, amire úgy érzem, be vagyok huzalozva, ami kíváncsisággal, megújuló energiával és kifogyhatatlan munkakedvvel tölt el.
Sajnos az én családomban, rokonaim körében nem volt mentorálás.
Anyai nagyszüleim cégét államosították, apai nagyapám a Don kanyarban harcolt és málenkij robotos meghívást kapott. Nekik minden erejük kellett ahhoz, hogy ép ésszel felfogják, elfogadják a történteket és nem volt idejük a gyermekeire, unokáikra. Szüleimnek sem volt idejük mentorálásra. Az ő energiájukat az vitte el, hogy napról napra egyensúlyozzanak a pesti bürokrata főnökök ostoba utasításainak végrehajtása és a között, hogy este bele tudjanak nézni a tükörbe. Amikor pályakezdő voltam, az akkori cégemnél sem volt már/még ismert a mentori rendszer.
Nehéz visszahozni a mentorálás kultúráját, viszont meggyőződésem, hogy érdemes
Én személy szerint fontosabbnak tartom, hogy a generációk közötti bizalmat, együttműködést helyre tudjuk állítani, mint a különböző generációk közötti különbségtételt.
Ma, amikor oly gyors technikai változást élünk meg nem csak a mentorált tanulhat a mentortól, hanem fordítva is. Ma sokkal jobban járunk, ha az egyes generációk partnernek tekintik egymást, mintha azon vitatkoznánk, ki kire szorul rá. Jobban járunk egymás támogatásával, mint azzal, ha az idősebb generáció észt akar osztani, a fiatalabb meg csípőből el akarja utasítani, esetleg megtagadni az idősebbet. Egymásra vagyunk utalva, barátaim!
Summa summárum 25 év trénerkedés után/ mellett mentorként szeretnénk szolgálni a vezetőket
A felnőttképzéssel foglalkozó családi vállalkozásunkban van 25 év tapasztalatunk a frontvonali vezetők képzésben (művezetők, műszakvezetők csoportvezetők). Van 20 év tapasztalatunk értékesítési, ügyfélszolgálati, diszpécseri beszélgetések elemzésében és a konkrét elemzésekre alapozott fejlesztésekben.
E tudásaink ötvözésével szeretnénk támogatni a frontvonali vezetőket, a kisebb cégek vezetőit abban, hogy
- hatásosabban tudjanak kommunikálni munkatársaikkal,
- hatásosabban tudják vezetni csapataikat
- minél kevesebb elkerülhető hibát vétsenek
- hogy kiváló vezetők lehessenek,
- hogy jól érezzék magukat a szerepkörükben.
Szeretnénk megérteni a megnövekedett komplexitással és a gyors változásokkal való küzdelmüket, hogy rá tudjuk irányítani figyelmüket a vezetés azon vetületeire, amelyek Mózes, Lao Ce, Nagy Sándor (és Bill Gates óta) állandóak, örök érvényűek.
Miben tudunk segíteni?
Tudunk segíteni a vezetőknek egy-egy nehéz beszélgetésre való felkészülésben. (Pl. nem megfelelően teljesítő csapattaggal, negatív hangadókkal való beszélgetések, stb.)
Tudunk segíteni újonnan kinevezett vezetőknek, hogy minél előbb kiválóan tudjanak teljesíteni.
Tudunk segíteni próbavásárlásokban, abban, hogy a vezető tiszta képet kapjon értékesítői, az ügyfeleket kiszolgáló kollégái valós teljesítményéről.
Várjuk az érdeklődőket, forduljanak hozzánk bizalommal.
Az első beszélgetés díjtalan.
Minderről részletesebben honlapunkon tájékozódhat. Keressen ránk most!:
Online mentorálás vezetőknek