Csőtörés – ha törik, ha szakad

Csőtörés előtt - még csak csurran

Csőtörés? Az gáz. Vagy víz! Vagy szennyvíz!

Vannak problémák, melyek azonnal feltűnnek – ilyen, ha gond adódik a villamoshálózattal.
Bezzeg a csőtörés! Ha „elmegy” az áram: rögtön kiszúrjuk! Egy zárlat, egy vihar… Tiszta sor! Nincsenek rejtett, galád és titkos folyamatok, melyek észrevétlenül dolgoznak a felszín alatt, és mire napvilágra kerülnek, az alapprobléma gigászira duzzadt!
Csőtörés, te drága…

Van pár alaptünet, melyre érdemes és kell is figyelni, hogy elkerüljük a nagyobb slamasztikát!

Fura hangok

Ha ezúttal nem a jellegzetes bugyogó hangot hallja, ami a lefolyódugulás sajátossága, hanem szerény, de folyamatos, szünet nélküli „valamit”, legyen résen, és haladéktalanul álljon neki nyomozni!
Ellenőrizze az összes csapot, WC-szelepet, nem elfeledkezve a kültéri vízvételi objektumokról sem! Maradt a hang? Akkor folytatnia kell! Zárjon el minden csapot, majd másszon le a vízaknába (sasszeműek az alászállást kihagyhatják), és nézze meg, pörög-e bármelyik fogaskerék. Ha igen, akkor sajnos bingó – de legalább megvan a problémaforrás.
Gyanús, ha magasabb összegű vízszámla jön, annak ellenére, hogy fogunkhoz verjük a vizet.

Valami bűzlik… de nem Dániában, hanem a lakásban…

Szimatolunk, szimatolunk, mert mintha… Aztán eljön a pillanat, amikor már széllel szemben is be tudjuk azonosítani a fura szagot, mert szemmel is láthatóvá válik: dohos a bútor, és penészgomba nőtt a szekrény mögött azon a szép nagy, domborzati képre hajazó vizes folton….
Még ha vargánya lenne, de nem… Még a szekrényt is kukázhatjuk, hiszen a falon belül futó vízvezeték repedése miatt a fa könnyen megdohosodik. Márpedig a doh nagyon makacs jószág…
A penészgomba imádja a nedves környezetet, sőt, elemi feltétel, hogy a gombaspóra szaporodni, növekedni tudjon. Ahova a penész beette magát, onnan nehéz kilakoltatni, mert éppen olyan megátalkodott természettel van megáldva, akár a dohszag…

Csónakot elő, irány a nagyszoba!

Ha a padlóban futó cső törése csak repedésre korlátozódik, nehéz észrevenni, főleg, mivel itt van nekünk ez a fránya gravitáció. De ha a vízvezeték-repedés markáns, ne aggódjunk, a nedvesség fel fog bukkanni a padló fugáiban, a parkettán is előbb-utóbb…
Tűnjön fel, ha fűnyírás közben nem csak a megszokott aszalt pázsittal állunk szemben (elnézést azoktól, akik lelkiismeretesen gondozzák a gyepet, kertet), hanem kirívó módon, egyes területeken harsányabb, bujább a növényzet. No, ott kell majd leásni, mert vagy csőtörés van, vagy a szennyvízvezeték repedt meg (akkor pedig keressünk hamar duguláselhárító szakembert), mert ahol szennyvízvezeték törés van, ott helye van a duguláselhárításnak is. Tuti!
Figyeljünk a repedésekre!
A szivárgó csatorna függőleges vagy átlós repedéseket okozhat, mely megbonthatja a talajszerkezetet, majd az épület statikáját is.

Szemmel láthatóan mocskos a „tiszta” víz

Előfordul, hogy valahol csőtörés volt/van, és a hibaelhárítás még tart, illetve készen van, de még nem tisztult le az ivóvíz. Engedjük meg jól a csapot, ha idővel (nem órákra gondolok!) nem tisztul ki a víz… telefonáljunk.
Ha nem ismer korrekt vízvezeték szerelőt, nyugodtan keresse a Világi Duguláselhárítást – megbízható vízvezeték szerelő szakembert ajánlunk!

***

Átfogó elemzés a duguláselhárítás online megjelenítéséről ill. a dugulások okáról:

A témáról korábban:

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.