Csepeli György tézisei az információs társadalomról

Csepeli és az információs társadalom

Csepeli György Örök visszatérés c. könyve - Jóljárok Magazin

A legenda szerint Luther a téziseit a wittenbergi templom ajtajára szegezte fel. Olyan helyre tehát, ahol az adott korban sokan megfordultak, s mintegy „releváns Google találatként” kerültek szembe a 95 ponttal. Mi sem természetesebb, minthogy Csepeli György egyetemi tanár a XXI. században blogban teszi közzé téziseit.

Hálózati társadalom a könyv lapjain

Naná, hiszen ezek a tézisek a hálózati társadalomról szólnak, a maradiság, a leszakadás, a visszafordulás búcsúcédulái ellenében – a haladás, a korszerűség értékei melletti kiállásként.
Csepeli György szociálpszichológus, egyetemi tanár nemrég kiadott könyvében már számos ténnyel, kutatási eredménnyel sokkolta a magyar közvéleményt. Minden szava, mondata a felzárkózásunkat sürgeti. (Csepeli György, Prazsák Gergő: Örök visszatérés. Társadalom az információs korban. Jószöveg Műhely, 2010.)
Csepeli György most blogjában gondolja tovább azt, amit a könyvben elkezdett. Korszerű módon, interaktív közegben hirdeti meg téziseit – mindannyiunk javára.

Csepeli Györgyről röviden

Csepeli György 1946-ban született Budapesten. Erdei Ferenc-díjas magyar szociálpszichológus és szociológus, a Magyar Tudományos Akadémia doktora. Az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) Társadalomtudományi Kar professor emeritusa, a Szociológia Doktori Iskola, Interdiszciplináris Társadalmi Kutatások Doktori Programjának alapítója és programvezetője.

Csepeli György számos könyvet írt. Néhány példa közülük: “Szociálpszichológia” (Osiris Kiadó, 2006), “Ember 2.0 – A mesterséges intelligencia gazdasági és társadalmi hatásai” (2020), “A meg nem gondolt gondolat” (2016), “Szociálpszichológia mindenkiben” (Kossuth Kiadó, 2014)

Csepeli György könyvéről írták a blogoszférában: 
Információs jobbágyfelszabadítás

Még több a szerzőről:
Könyv. Csepeli György: A hatalom anatómiája

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.